KOLUMNA REKTYFIKACYJNA 10L UZEL10

  UZEL 10

Nowy

miedziana kolumna rektyfikacyjna 10 L

Więcej szczegółów

3 509,10 zł

-10%

3 899,00 zł

Add to wishlist

Opis

Pojemność zbiornika 10 L
Materiał blacha miedziana 1 mm i 2 mm
Moc grzałki elektrycznej 1500 W
Wlew z korkiem 2 cale z uszczelką
Zawór spustowy Korek - zaślepka
Wziernik okular zbiornika nie dotyczy
Zawór precyzyjny - regulacja zimnego palca jest
Zawór kulowy - regulacja przepływu wody w chłodnicy jest
Zimny palec - deflegmator jest
Łącznik podstawa opcja dodatkowa płatna
Kolumna rektyfikacyjna 80 cm
Średnica rury kolumny 54 mm
Rodzaj wypełnienia sprężynki pryzmatyczne miedziane
Sondy termometrów 2 szt zamocowane na stałe
Termometry elektroniczne LCD w zestawie 2 szt
Wziernik okular kolumny opcja dodatkowa płatna
Regulator mocy w komplecie
Stalowe nóżki nie dotyczy
Wysokość całkowita destylatora 140 cm

Więcej informacji

CECHY NASZEGO DESTYLATORA:

 

 • Kocioł został wykonany w całości z miedzi. Ma pojemność 12 litrów, ale zalecana ilość wsadu, to 10 litrów. Jest wyposażony w grzałkę elektryczną 1500W. Uszczelnienie między pokrywą, a kotłem, to uszczelka silikonowa gr 3 mm. Takie same uszczelki są pomiędzy kołnierzami kolumny. W dolnej części kotła korek, do spuszczania zawartości po pracy. Całość polutowana cyną bezołowiową, przeznaczoną do kontaktu z żywnością. Dodatkowo, w celu wzmocnienia, połączenie jest nitowane. W aktualnie produkowanych kotłach w pokrywie jest montowany większy wlew (2"), wykręcana sonda termometru, oraz tuleja gwintowana do zamontowania głowicy, która umożliwia łatwiejsze rozbieranie całości, a tym samym obsługę (zdjęcie 2).
 • Kolumna to rura miedziana fi 54 x 1,5 o długości  tylko 80 cm! Jest w całości wypełniona miedzianymi sprężynkami pryzmatycznymi. Taka długość kolumny pozwala na użytkowanie destylatora w małych pomieszczeniach. Całość mieści się nawet na meblach kuchennych, co widać na jednym ze zdjęć. Optymalna długość kolumny rektyfikacyjnej, to ok metr i więcej. Ten destylator został tak skonstruowany, by jak najmniejszym kosztem uzyskać jak najwięcej. Pozwala, dzięki opracowanym w naszym zakładzie sprężynkom pryzmatyczny stanowiącym wypełnienie, bez jakichś specjalnych zabiegów uzyskać, po jednym przebiegu produkt o mocy 95%, co w zupełności wystarcza do zrobienia znakomitej nalewki.
 • Głowica z zimnym palcem w postaci spirali z rurki miedzianej fi 10. Instalacja hydrauliczna (zasilania i odbioru) została wykonana w sposób umożliwiający rozebranie, w razie uszkodzenia któregoś z zaworów. Całość polutowana lutem bezołowiowym, przeznaczonym do kontaktu z żywnością. Została też wykonana w ten sposób, by można było w każdej chwili całość przerobić na Pot-still, poprzez odłączenie rury z wypełnieniem.
 • Zawór iglicowy do precyzyjnej regulacji przepływu wody w zimnym palcu.
 • Zawór kulowy do regulacji przepływu wody w chłodnicy. Umożliwia dokładne ustalenie ilości wody chłodzącej, a tym samym zmniejsza jej zużycie.
 • Chłodnica, to spirala miedziana z  2,7 m rurki fi 10  która doskonale schładza destylowany produkt. Na wyjście chłodnicy podczas pracy, na końcówkę, zakłada się wężyk silikonowy do odbioru gotowego produktu (w komplecie z destylatorem).
 • Wypełnienie to blisko 1,7 L  sprężynek miedzianych (które otrzymujesz w komplecie), specjalnie opracowanych w naszym zakładzie. Miedziane wypełnienie działa jak katalizator, który eliminuje z destylatów nieprzyjemny zapach, powodując jego oczyszczenie. Jednocześnie taka ilość wypełnienia zwiększa powierzchnię wymiany para-ciecz, powodując maksymalne zwiększenie mocy otrzymywanego destylatu (do 95%). W naszych destylatorach MIEDZIANYCH nie ma wypełnienia...STALOWEGO!
 • Produkt otrzymywany w procesie destylacji jest czysty i nie wymaga jakichś dziwnych odstojników, filtrów węglowych, jakiegoś dodatkowego filtrowania, ani oczyszczania. Jest czysty NAWET PO JEDNYM PROCESIE DESTYLACJI!
 • Kocioł wyposażony w grzałkę 1,5 kW (występują też inne konfiguracje grzania, zależnie od wersji kotła i grzałki). Do precyzyjnego sterowania w komplecie regulator mocy do 2 kW.
 • Otwór spustowy z przodu kotła zamykany korkiem mosiężnym.
 • Duży wlew także zamykany korkiem mosiężnym
 • Wysokość całego destylatora to tylko 140 cm

 

 • W komplecie otrzymujesz:
 • - regulator mocy umożliwiający precyzyjne ustawienie temperatury grzania
 • - wężyk silikonowy do odbioru otrzymywanego produktu
 • - dwa termometry elektroniczne do kontroli procesu destylacji

URZĄDZENIE JEST WSTĘPNIE CZYSZCZONE I  NATYCHMIAST GOTOWE DO PRACY.

NIE WYMAGA ŻADNYCH DODATKOWYCH ODSTOJNIKÓW, FILTRÓW WĘGLOWYCH, KATALIZATORÓW ANI INNYCH "WYNALAZKÓW", CZY DODATKÓW. GOTOWY PRODUKT NIE MA NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU KLASYCZNEGO "BIMBRU", NIE ŚMIERDZI SIARKOWODOREM, JEST BEZZAPACHOWY.

WYSTARCZY NAPEŁNIĆ ZBIORNIK "SUROWCEM", WŁĄCZYĆ GRZANIE I CIESZYĆ SIĘ DOSKONAŁYM, CZYSTYM PRODUKTEM O MOCY 95%, KTÓRY NIE WYMAGA DALSZEJ OBRÓBKI.

Z JEDNEGO "PRZEBIEGU", W CZASIE OKOŁO 3 GODZIN, OTRZYMUJESZ OKOŁO  1,5 LITRA DOSKONAŁEGO PRODUKTU, W ZALEŻNOŚCI OD JAKOŚCI "WSADU". ILOŚĆ ODPOWIEDNIA NA MAŁĄ IMPREZĘ.

JEST IDEALNY DO NALEWEK, JAK I DO KONSUMPCJI PO ROZCIEŃCZENIU BEZ JAKICHKOLWIEK DODATKÓW.

 • Po odłączeniu kolumny i zamontowaniu głowicy bezpośrednio do kotła za pomocą specjalnego łącznika (nie ma w komplecie), otrzymujemy zwykły pot-still, alembik miedziany. Możemy wtedy używać go do destylacji wódek smakowych, jak śliwowica, calvados, whisky, brandy itp
 • Cały czas udoskonalamy nasze destylatory. Niektóre szczegóły widoczne na zdjęciach mogą być w trakcie produkcji minimalnie zmienione (układ rurek, położenie zaworów itp). Nie zmienia to jednak w szczególny sposób całości.
 • Destylator jest pakowany w jedną paczkę, w której jest zbiornik z wyposażeniem, wraz z kolumna.
POLECAM

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

KOLUMNA REKTYFIKACYJNA 10L UZEL10

KOLUMNA REKTYFIKACYJNA 10L UZEL10

miedziana kolumna rektyfikacyjna 10 L

Napisz opinię

Produkty powiązane

7 Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: