KOLUMNA REKTYFIKACYJNA 50L UZEL50

  UZEL 50

Nowy

miedziana kolumna rektyfikacyjna 50L

Więcej szczegółów

6 599,00 zł

Add to wishlist

Opis

Pojemność zbiornika 50 L
Materiał blacha miedziana 1 mm i 2 mm
Moc grzałki elektrycznej 2 x 2250 W
Mufa z korkiem (na dodatkową grzałkę) nie dotyczy
Wlew z korkiem 2,5 cala z uszczelką
Zawór spustowy kulowy 1/2 cala
Wziernik okular zbiornika opcja dodatkowo płatna
Zawór precyzyjny - regulacja zimnego palca jest
Zawór kulowy - regulacja przepływu wody w chłodnicy jest
Zimny palec - deflegmator jest
Łącznik podstawa opcja dodatkowa płatna
Kolumna rektyfikacyjna 130 cm
Średnica rury kolumny 64 mm
Rodzaj wypełnienia sprężynki pryzmatyczne miedziane
Sondy termometrów 5 szt odkręcane
Termometry elektroniczne LCD w zestawie 3 szt
Wyjście OVM i dodatkowa sonda termometru w komplecie
Wziernik okular kolumny opcja dodatkowa płatna
Pompa do opróżniania zbiornika w komplecie
Regulator mocy w komplecie
Stalowe nóżki w komplecie
Wysokość całkowita destylatora 220 cm

Więcej informacji

 KOLUMNA REKTYFIKACYJNA

UZEL 50 

CECHY NASZEGO DESTYLATORA:

 

 • Kocioł został wykonany w całości z miedzianej blachy. Ma pojemność 50 litrów. Uszczelnienie między pokrywą, a kotłem, to uszczelka silikonowa gr 3 mm z silikonu dopuszczonego do kontaktu z alkoholem. W aktualnie produkowanych kotłach, rura kolumny jest mocowana "na gwint". W pokrywie jest gwintowana tuleja, w którą wkręcamy końcówkę gwintowaną w dole kolumny. Takie połączenie jest sztywniejsze, a zważywszy na właściwości miedzi, jest to dość istotne. Całość uszczelniona uszczelką silikonową gr 3mm. Takie same uszczelki są pomiędzy kołnierzami kolumny. W celu wzmocnienia, kocioł został polutowany i dodatkowo nitowany. W pokrywie kotła (nie ma na zdjęciach) wkręcana rurka dł ok 25cm do zainstalowania sondy termometru. Sonda jest na tyle długa, że przez cały czas jest zanurzona w destylowanym płynie i na bieżąco można obserwować temperaturę zawartości.
 • Kolumna to rura miedziana fi 64 x 2  o długości 130 cm w całości wypełniona miedzianymi sprężynkami pryzmatycznymi. Większa średnica rury polepsza zdecydowanie parametry pracy. Proces przebiega szybciej, uzyskujemy maksymalnie wysoki "procent" alkoholu, rektyfikacja jest wydajniejsza. Sonda na termometr w górnej części, na szczycie wypełnienia, druga na wysokości ok 35cm od dołu (legendarna 10-ta półka) lub w zależności od indywidualnych życzeń, w innym miejscu. Dodatkowo instalowane jest wyjście OVM i dodatkowa sonda termometru. To dla miłośników dalszej rozbudowy kolumny. Produkujemy do tego zestawu także dodatkowy wzierniki ułatwiający kontrolę przebiegu destylacji (nie ma w zestawie).
 • Głowica z zimnym palcem, bardzo wydajnym skraplaczem w postaci spirali z rurki miedzianej fi 10 z wyprowadzeniami zakończonymi śrubunkami. Jeden do podłączenia chłodnicy, dwa pozostałe do podłączenia zasilania zimnego palca. W najwyższym punkcie głowicy port do zainstalowania sondy termometru.
 • Zawór iglicowy do precyzyjnej regulacji przepływu wody w zimnym palcu.
 • Zawór kulowy do regulacji przepływu wody w chłodnicy. Umożliwia dokładne ustalenie ilości wody chłodzącej, a tym samym zmniejsza jej zużycie.
 • Chłodnicato 30 centymetrowa spirala miedziana z 3 metrów rurki fi 12 , która doskonale schładza destylowany produkt, zakończona śrubunkiem do połączenia z głowicą i dwoma śrubunkami do podłączenia wody chłodzącej. Wyjście gotowego produktu zakończone jest końcówką, na którą podczas pracy zakłada się wężyk silikonowy (w komplecie z destylatorem)
 • Wypełnienie to blisko 4 litry sprężynek miedzianych, które otrzymujesz w komplecie. Wypełnienie to zostało specjalnie opracowanych w naszym zakładzie. Taka ilość wypełnienia, wraz z dużą średnicą rury, zwiększa powierzchnię wymiany para-ciecz, powodując maksymalne zwiększenie mocy otrzymywanego destylatu (do 96% plus..). W naszych destylatorach MIEDZIANYCH nie ma wypełnienia...STALOWEGO! Specjalna maszyna nadaje taki kształt sprężynkom, by HEPT był wyższy od ogólnie dostępnych tańszych sprężynek stalowych. Już destylator z rurą o długości jedynie 70cm, wypełnioną naszymi sprężynkami, daje doskonały spirytus 95% po jednokrotnej destylacji. Miedziane wypełnienie dodatkowo działa jak katalizator, który eliminuje z destylatów nieprzyjemny zapach (zapach zgniłych jaj, siarkowodór itp), powodując jego oczyszczenie.
 • Produkt o mocy 96% plus, otrzymywany w procesie destylacji jest czysty i nie wymaga jakichś dziwnych odstojników, filtrów węglowych, jakiegoś dodatkowego filtrowania, ani oczyszczania. Jest czysty PO JEDNYM PROCESIE DESTYLACJI!
 • Kocioł wyposażony w miedzianą grzałkę 2x2,25kW (występują też inne konfiguracje grzania, zależnie od wersji kotła i grzałki). Do precyzyjnego sterowania w komplecie regulator mocy do sterowania jednej z grzałek, druga jest włączana dodatkowym włącznikiem w zależności od aktualnego zapotrzebowania na moc grzewczą.
 • Zawór spustowy w dnie kotła.
 • Duży wlew zamykany korkiem mosiężnym
 • Wysokość całego destylatora z podstawą to ok 220 cm

 

 • W komplecie otrzymujesz:
 • regulator mocy umożliwiający precyzyjne ustawienie temperatury grzania
 • wężyk silikonowy do odbioru otrzymywanego produktu
 • - trzy termometry elektroniczne
 • - stalowe nóżki

Dodatkowo, w celu ułatwienia sobie pracy, można zamontować wziernik okular (który nie wchodzi w skład tego zestawu).

Jest dostępny w naszym sklepie internetowym.

TRANSPORT EKSTRA GRATIS

                            URZĄDZENIE JEST WSTĘPNIE CZYSZCZONE I JEST NATYCHMIAST GOTOWE DO PRACY.

RAZEM Z DESTYLATOREM OTRZYMUJESZ DOKŁADNĄ INSTRUKCJE MONTAŻU I OPIS PRZEBIEGU PROCESU DESTYLACJI. OD NAPEŁNIENIA ZBIORNIKA, DO JEGO OPRÓŻNIENIA PRZY POMOCY ZAŁĄCZONEJ POMPY. WSZYSTKO JEST PRECYZYJNIE OPISANE. Z OBSŁUGĄ PORADZI SOBIE NAWET OSOBA, KTÓRA NIGDY NIE MIAŁA DO CZYNIENIA Z DESTYLACJĄ.

NIE WYMAGA ŻADNYCH DODATKOWYCH ODSTOJNIKÓW, FILTRÓW WĘGLOWYCH, KATALIZATORÓW ANI INNYCH "WYNALAZKÓW", CZY DODATKÓW. GOTOWY PRODUKT NIE MA NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU KLASYCZNEGO "BIMBRU", NIE ŚMIERDZI SIARKOWODOREM, JEST BEZZAPACHOWY.

 

WYSTARCZY NAPEŁNIĆ ZBIORNIK "SUROWCEM", WŁĄCZYĆ GRZANIE I CIESZYĆ SIĘ DOSKONAŁYM, CZYSTYM PRODUKTEM O MOCY 96%, KTÓRY NIE WYMAGA DALSZEJ OBRÓBKI.

 

Z JEDNEGO "PRZEBIEGU", W CZASIE OKOŁO 4-5 GODZIN, OTRZYMUJESZ PONAD 7 LITRÓW DOSKONAŁEGO PRODUKTU, W ZALEŻNOŚCI OD JAKOŚCI "WSADU"

 

JEST IDEALNY DO NALEWEK, JAK I DO KONSUMPCJI PO ROZCIEŃCZENIU BEZ JAKICHKOLWIEK DODATKÓW.

 


 • Nasz destylator z powodzeniem można używać bez żadnych przeróbek, także jak zwykły alembik miedziany. Możemy wtedy używać go do destylacji wódek smakowych, jak śliwowica, calvados, whisky, brandy itp
 • Cały czas udoskonalamy nasze destylatory. Niektóre szczegóły widoczne na zdjęciach mogą być w trakcie produkcji minimalnie zmienione (układ rurek, położenie zaworów itp). Nie zmienia to jednak w szczególny sposób całości.
 • Z uwagi na wymiary i konstrukcję, destylator jest pakowany w dwie paczki, w jednej zbiornik z wyposażeniem, w drugiej kolumna. Zamawiając u nas, za przesyłkę nie płacisz nic.
 • Destylator nie nadaje się do destylacji gęstych zacierów, czy win z owocami. Destylowany surowiec powinien być klarowny i czysty.

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

KOLUMNA REKTYFIKACYJNA 50L UZEL50

KOLUMNA REKTYFIKACYJNA 50L UZEL50

miedziana kolumna rektyfikacyjna 50L

Napisz opinię

Produkty powiązane

7 Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: