KOLUMNA REKTYFIKACYJNA 15L UZEL15

  UZEL 15

Nowy

miedziana kolumna rektyfikacyjna 15L

Więcej szczegółów

3 779,10 zł

-10%

4 199,00 zł

Add to wishlist

Opis

Pojemność zbiornika 15 L
Materiał blacha miedziana 1 mm i 2 mm
Moc grzałki elektrycznej 1500 W
Mufa z korkiem (na dodatkową grzałkę) nie dotyczy
Wlew z korkiem 2,5 cala z uszczelką
Zawór spustowy kulowy 1/2 cala
Wziernik okular zbiornika opcja dodatkowo płatna
Zawór precyzyjny - regulacja zimnego palca jest
Zawór kulowy - regulacja przepływu wody w chłodnicy jest
Zimny palec - deflegmator jest
Łącznik podstawa opcja dodatkowa płatna
Kolumna rektyfikacyjna 120 cm
Średnica rury kolumny 54 mm
Rodzaj wypełnienia sprężynki pryzmatyczne miedziane
Sondy termometrów zamocowane na stałe
Termometry elektroniczne LCD w zestawie 2 szt
Wyjście OVM i dodatkowa sonda termometru opcja dodatkowa płatna
Wziernik okular kolumny opcja dodatkowa płatna
Regulator mocy w komplecie
Stalowe nóżki w komplecie
Wysokość całkowita destylatora 200 cm

Więcej informacji

KOLUMNA REKTYFIKACYJNA

UZEL  15

CECHY NASZEGO DESTYLATORA:

 

 • Kocioł został wykonany w całości z miedzi. Ma pojemność 18 litrów. Jest wyposażony w grzałkę elektryczną 1500W. Uszczelnienie między pokrywą, a kotłem, to uszczelka silikonowa gr 3 mm. Takie same uszczelki są pomiędzy kołnierzami kolumny. W dnie kotła zawór kulowy 1/2", do spuszczania zawartości po pracy. W pokrywie wlew 2 i 1/2", oraz gwintowany port do zainstalowania sondy termometru, do pomiaru temperatury płynu podczas pracy. Cały zbiornik polutowany cyną bezołowiową, przeznaczoną do kontaktu z żywnością. Dodatkowo, w celu wzmocnienia, połączenie płaszcza jest nitowane. Ten destylator został tak skonstruowany, by jak najmniejszym kosztem uzyskać jak najwięcej. Jest wynikiem połączenia rozwiązań "dorosłych" destylatorów i niezbędnego minimum, przy optymalnej pojemności kotła.
 • Kolumna to rura miedziana fi 54 x 2mm o długości  120 cm!  Jest w całości wypełniona miedzianymi sprężynkami pryzmatycznymi. Taka długość kolumny, wraz z wypełnieniem, pozwala na uzyskiwanie bez specjalnych zabiegów czystego spirytusu 96%. Jest to możliwe, dzięki opracowanym w naszym zakładzie sprężynkom pryzmatyczny stanowiącym to wypełnienie, jak i zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym. Połączenie kolumny z kotłem jest wykonane "na gwint". Montaż i demontaż jest banalnie prosty. Na szczycie wypełnienia port, do zainstalowania sondy termometru.
 • Głowica z zimnym palcem w postaci spirali z rurki miedzianej fi 10. Instalacja hydrauliczna (zasilania i odbioru), łącząca głowicę z chłodnicą, została wykonana w sposób umożliwiający rozebranie, w razie uszkodzenia któregoś z zaworów. Jednocześnie taka konstrukcja głowicy, pozwala na bezproblemową pracę, bez plączących się wężyków plastikowych i temu podobnych rozwiązań. Całość polutowana lutem bezołowiowym, przeznaczonym do kontaktu z żywnością. Na samej górze dodatkowy port termometru.
 • Zawór iglicowy do precyzyjnej regulacji przepływu wody w zimnym palcu, a tym samym jakości tego, co kapie.
 • Zawór kulowy do regulacji przepływu wody w chłodnicy. Umożliwia dokładne ustalenie ilości wody chłodzącej, a tym samym zmniejsza jej zużycie.
 • Chłodnica, to spirala miedziana z  2,7 m rurki fi 10  która doskonale schładza destylowany produkt. Na wyjście chłodnicy podczas pracy, na końcówkę, zakłada się wężyk silikonowy do odbioru gotowego produktu (w komplecie z destylatorem).
 • Wypełnienie to prawie 2,5 L  sprężynek miedzianych (które otrzymujesz w komplecie), specjalnie opracowanych w naszym zakładzie. Miedziane wypełnienie działa jak katalizator, który eliminuje z destylatów nieprzyjemny zapach, powodując jego oczyszczenie. Jednocześnie taka ilość wypełnienia zwiększa powierzchnię wymiany para-ciecz, powodując maksymalne zwiększenie mocy otrzymywanego destylatu (do 96%). W naszych destylatorach MIEDZIANYCH nie ma wypełnienia...STALOWEGO!  Specjalna maszyna nadaje taki kształt sprężynkom, by HEPT był wyższy od ogólnie dostępnych tańszych sprężynek stalowych. Już destylator z rurą o długości jedynie 70cm, wypełnioną naszymi sprężynkami, daje doskonały spirytus 95% po jednokrotnej destylacji.
 • Produkt otrzymywany w procesie destylacji jest czysty i nie wymaga jakichś dziwnych odstojników, filtrów węglowych, jakiegoś dodatkowego filtrowania, ani oczyszczania. Jest czysty NAWET PO JEDNYM PROCESIE DESTYLACJI!
 • Kocioł wyposażony w grzałkę 1,5 kW. Do precyzyjnego sterowania w komplecie regulator mocy do 2 kW.
 • Zawór spustowy 1/2" w dnie kotła.
 • Duży wlew 2 i 1/2" także zamykany korkiem mosiężnym
 • Wysokość całego destylatora to tylko 200 cm

 

 • W komplecie otrzymujesz:
 • - regulator mocy umożliwiający precyzyjne ustawienie temperatury grzania
 • - wężyk silikonowy do odbioru otrzymywanego produktu
 • - dwa termometry elektroniczne do kontroli procesu destylacji
 • - stalowe nóżki

Dodatkowo, w celu ułatwienia sobie pracy, można zamontować wziernik okular (który jest na zdjęciach, ale nie wchodzi w skład tego zestawu).

Jest dostępny w naszym sklepie internetowym. Na zdjęciach także porównanie UZEL10 i UZEL15

URZĄDZENIE JEST WSTĘPNIE CZYSZCZONE I NATYCHMIAST GOTOWE DO PRACY.

NIE WYMAGA ŻADNYCH DODATKOWYCH ODSTOJNIKÓW, FILTRÓW WĘGLOWYCH, KATALIZATORÓW ANI INNYCH "WYNALAZKÓW", CZY DODATKÓW. GOTOWY PRODUKT NIE MA NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU KLASYCZNEGO "BIMBRU", NIE ŚMIERDZI SIARKOWODOREM, JEST BEZZAPACHOWY.

WYSTARCZY NAPEŁNIĆ ZBIORNIK "SUROWCEM", WŁĄCZYĆ GRZANIE I CIESZYĆ SIĘ DOSKONAŁYM, CZYSTYM PRODUKTEM O MOCY 96%, KTÓRY NIE WYMAGA DALSZEJ OBRÓBKI.

Z JEDNEGO "PRZEBIEGU", W CZASIE OKOŁO 3 GODZIN, OTRZYMUJESZ OKOŁO  2,5 LITRA DOSKONAŁEGO PRODUKTU, W ZALEŻNOŚCI OD JAKOŚCI "WSADU". ILOŚĆ ODPOWIEDNIA NA SPORĄ IMPREZĘ.

JEST IDEALNY DO NALEWEK, JAK I DO KONSUMPCJI PO ROZCIEŃCZENIU BEZ JAKICHKOLWIEK DODATKÓW.

 • Destylator możemy bez problemu używać do destylacji takich wódek smakowych, jak śliwowica, calvados, whisky, brandy itp
 • Cały czas udoskonalamy nasze destylatory. Niektóre szczegóły widoczne na zdjęciach mogą być w trakcie produkcji minimalnie zmienione (układ rurek, położenie zaworów itp). Nie zmienia to jednak w szczególny sposób całości.
 • Destylator jest pakowany w dwie paczki. W jednej jest zbiornik z wyposażeniem, w drugiej kolumna. Transport gratis.
 • Destylator nie nadaje się do destylacji gęstych zacierów, czy win z owocami. Destylowany surowiec powinien być klarowny i czysty.
POLECAM

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

KOLUMNA REKTYFIKACYJNA 15L UZEL15

KOLUMNA REKTYFIKACYJNA 15L UZEL15

miedziana kolumna rektyfikacyjna 15L

Napisz opinię

Produkty powiązane

7 Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: