DESTYLATOR PROSTY 50L POTSTILL ALEMBIK UZEL 51 BZ

  UZEL 51 BZ

Nowy

Destylator (Pot still, Alembic) 50L do destylacji takich wódek, jak brendy, koniak, calvados, śliwowica, wiśniowica... itp

Więcej szczegółów

5 299,00 zł

Add to wishlist

Opis

Pojemność zbiornika 50 L
Materiał blacha miedziana 1 mm i 2 mm
Moc grzałki elektrycznej 2 x 2250 W
Wlew z korkiem 2,5 cala z uszczelką
Zawór spustowy kulowy 1/2 cala
Wziernik okular zbiornika opcja dodatkowo płatna
Zawór precyzyjny - regulacja zimnego palca nie dotyczy
Zawór kulowy - regulacja przepływu wody w chłodnicy nie dotyczy
Zimny palec - deflegmator nie dotyczy
Łącznik podstawa w komplecie
Średnica rury kolumny 64 mm
Sondy termometrów odkręcane
Termometry elektroniczne LCD w zestawie 2 szt
Wziernik okular kolumny nie dotyczy
Pompa do opróżniania zbiornika w komplecie
Regulator mocy w komplecie
Stalowe nóżki w komplecie
Wysokość całkowita destylatora 90 cm

Więcej informacji

Wysokiej jakości Destylator miedziany.

     Pot Still Alembic o pojemności 50 litrów

     UZEL51 BZ (bez zimnego palca)

CECHY NASZEGO DESTYLATORA:

 


 • Kocioł został wykonany w całości z miedzianej blachy. Ma pojemność 50 litrów. Uszczelnienie między pokrywą, a kotłem, to uszczelka silikonowa gr 3 mm z silikonu dopuszczonego do kontaktu z alkoholem. W aktualnie produkowanych kotłach, rura kolumny jest mocowana "na gwint". W pokrywie jest gwintowana tuleja, w którą wkręcamy końcówkę gwintowaną w dole kolumny. Takie połączenie jest sztywniejsze, a zważywszy na właściwości miedzi, jest to dość istotne. Całość uszczelniona uszczelką silikonową gr 3mm. Takie same uszczelki są pomiędzy kołnierzami głowicy. W celu wzmocnienia, kocioł został polutowany i dodatkowo nitowany. W pokrywie kotła wkręcana rurka dł ok 25cm do zainstalowania sondy termometru. Sonda jest na tyle długa, że przez cały czas jest zanurzona w destylowanym płynie i na bieżąco można obserwować temperaturę zawartości.
 • Głowica, wersja bez zimnego palca z wyprowadzeniem zakończonymi śrubunkiem do podłączenia chłodnicy. Została wykonana w ten sposób, by można było w każdej chwili całość przerobić w kolumnę rektyfikacyjną, poprzez wstawienie zimnego palca i dodanie rury z wypełnieniem.
 • Chłodnicato 30 centymetrowa spirala miedziana z 3 metrów rurki fi 12 , która doskonale schładza destylowany produkt, zakończona śrubunkiem do połączenia z głowicą i końcówkami do podłączenia wody chłodzącej. Wyjście gotowego produktu zakończone jest końcówką na wąż.  Podczas pracy na końcówkę zakłada się wężyk silikonowy (w komplecie z destylatorem)
 • Produkt otrzymywany w procesie destylacji metodą pot still to przede wszystkim wódki smakowe. Wszelkiego rodzaju brendy, whisky, koniaki, śliwowice, wiśniowice i inne, robione z przefermentowanych owoców.
 • Kocioł wyposażony w grzałkę 2 X 2,25 kW (występują też inne konfiguracje grzania, zależnie od wersji kotła i grzałki). Do precyzyjnego sterowania w komplecie regulator mocy do do sterowania jednej z grzałek, druga jest włączana klawiszem w zależności od aktualnego zapotrzebowania na moc grzewczą.
 • Zawór spustowy w dnie kotła.
 • Duży wlew zamykany korkiem mosiężnym
 • Wysokość całego destylatora z podstawą to ok 90 cm

 

 • W komplecie otrzymujesz:
 • regulator mocy umożliwiający precyzyjne ustawienie temperatury grzania
 • wężyk silikonowy do odbioru otrzymywanego produktu
 • - termometr elektroniczny
 • - stalowe nóżki

TRANSPORT GRATIS

 • Po dołączeniu do kotła kolumny i zamontowaniu głowicy z zimnym palcem, otrzymujemy kolumnę rektyfikacyjną miedzianą. Możemy wtedy używać go do destylacji alkoholi wysokoprocentowych i spirytusu.
 • Zaleca się, by destylator ze względu na wagę i właściwości miedzi, był montowana w miejscu pracy, by uniknąć niepotrzebnego przesuwania całości.
 • Destylator jest pakowana w jedną paczkę.

TA WERSJA JEST BEZ ZIMNEGO PALCA.

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

DESTYLATOR PROSTY 50L POTSTILL ALEMBIK UZEL 51 BZ

DESTYLATOR PROSTY 50L POTSTILL ALEMBIK UZEL 51 BZ

Destylator (Pot still, Alembic) 50L do destylacji takich wódek, jak brendy, koniak, calvados, śliwowica, wiśniowica... itp

Napisz opinię

9 Inne produkty w tej samej kategorii: